چرا استعفا !!!؟

چرا استعفا !!!؟
با خبر شديم که آقاي مهندس محمودي چندي پيش از شوراي شهر قدس و استان تهران استعفاء نموده است .
نشست کوتاهي با ايشان داشتيم که به سوالات زير پاسخ دادند:
1- آقاي مهندس شما سالها تجربه کار شورايي داشتيد و دوران موفقي را در دوره اول و دوم شوراي اسلامي طي کرده ايد و دوره چهارم نيز عملکرد شوراي شهر مورد پذيرش نسبي مردم است  چرا؟ دليل استعفايتان چه بوده است؟
حقيقتاً همينطوري است که مي فرمائيد تخصص و تربيت من کارکرد شورايي است و فکر مي کنم مهارتهاي خوبي نيز در بحث برنامه ريزي ، نظارت و تجربه کار مديريتي بدست آورده ام و قطعا در همين مسير نيز فعاليت خود را توسعه خواهم داد . اما اگر مشکلات ، نيازها ، و چالشهاي اين مردم را سطح بندي کنيم. تفکر شهرستاني پايين ترين سطح مديريتي است سطح بالاترآن مديريت استاني است و بالاترين سطح آن مديريت کلان کشور است ، هر شخصي در هر منطقه سهمي از اعتبارات و توانمنديهاي شهرستاني ، استاني و ملي دارد برنامه ريزي براي حل مشکلات مردم در سطح شهرستاني مانند مسائل شهرداري ، ترافيک ، بهسازي ،معابر، بهداشت و... نيازمند به يک شوراي شهر توانمند است که الحمد الله اعضاي فعلي شوراي اسلامي در مجموع توانمند ، دلسوز و کار آمد هستند و از اين بابت نگراني وجود ندارد در سطح استاني نيز فرماندار محترم و استانداري با توجه به شرايط خاص فعلي نسبتاً خوب عمل کرده اند ، و شوراي شهرستان و شوراي استان نيز حضور خوبي در اين زمينه داشته است اما متأسفانه آنجائي که ضعف عمده و کلان ماست عدم استفاده صحيح و عدم دستيابي به اعتبارات ملي و سهم اين مردم از پروژه هاي عمراني درماني حمل ونقل مترو ، محيط زيست و منابع ملي است ،که نياز به پيگيري از سطوح  بالاتر دارد منظورم سطحي است که حضرت امام (ره)فرمودند : مجلس در رأس همه امور است ، ان شاالله اين مسير را ادامه خواهم داد .
2- توضيحات شما بيانگر عدم رضايت از دستگاه قانونگذار است ،ممکنه به مصداقها نيز  بپردازيد؟
بله مجلس شوراي اسلامي در دوجنبه ، صاحب اختيار و موظف به فعاليت است جنبه اول بحث قانونگذاري است ، من مي پرسم مثلاً کميسيون صنايع در اين هشت سال گذشته کدام طرح را تهيه و تصويب نموده است که بتوانند سنگي از جلوي پاي صنعتگران بردارد و اشتغال ايجاد کند و موجب توسعه و بقاي صنعت کشور شود ، در سطح  سه شهرستان ما در همين مدت هفت و هشت سال گذشته چه تعداد از صنايع به تعطيلي کشيده شده اند؟ چه ميزان از اعتبارات و تسهيلات اشتغال زايي به اين شهرستان اختصاص يافته و جذب شده است . در وظيفه دوم نيز که همانا نظارت بر عملکرد دولت و دستگاه هاي اجرايي است ما چه کرده ايم 5 سال است در ساخت يک پل ورودي شهر قدس مانده ايم  و اين پيشرفت جزئي نيزکه در سال گذشته و سال جاري انجام شده است به همت شوراي شهر و پرداخت مستقيم از جيب مردم شهر قدس بوده است نه اعتبارات عمراني ،3 سال است کلنگ بيمارستان زده شده است هنوز اندر خم تهيه  طرح ونقشه است وعلي ماشا الله از اين مصداقها.
3- مردم در انتخابات شوراي شهر در پاي صندوقها حضور يافتند و از اين 120 نفر کانديدا به شما 13 نفر اعتماد پيدا کرده رأي دادند آيا استعفاي شما بي توجهي به رأي مردم نيست؟
نه من فکر ميکنم مردم به کار آمدي و نتايج فعاليت توجه دارند چهار سال بعد خواهند پرسيد در دوران چهار ساله چه کرده ايد رأي مردم به نشانه برگه مأموريتي است و انتظار دارند به آن عمل شود شما خودتان شاهد هستيد چه حجمي از مراجعه کنندگان به دنبال اشتغال خود و فرزندان خود هستند ، چه حجمي از مراجعين به دنبال رفع مشکلات درماني و نبود بيمارستان همه روزه به شوراي شهر مراجعه مي کنند چقدر مردم براي اياب ذهاب خود به تهران مشکل دارند و مترو مي خواهند و متأسفانه هيچ کدام از اين خواسته که در سطح و توان شوراي شهر نيست بلکه نماينده مردم در دستگاه قانون گذار ناظر عملکرد دولت يعني نماينده مجلس بر عهده دارد که بخش  عمده اي از اين مشکلات را مي توانيد حل کند در واقع من به احترام رأي مردم مسير سخت تري را انتخاب و در اين خصوص نيز با بزرگان شهر ، معتمدين، صاحب نظران و اعضاي شوراي شهرمشورت کرده ام با حضور امام جمعه محترم به کتاب وحي الهي تمسک جستم و استخاره نمودم به پابوس امام رضا (ع)رفتم و ايشان را براي اتخاذ اين تصميم نزد خداوند متعال شفاعت طلبيدم و ادامه راه نيز از خداوند متعال طلب ياري دارم و هميشه خود را خادم کوچک اين مردم مي دانم و به اين خادمي افتخار مي کنم .
4- مردم دو شهرستان ديگر ، ملارد و شهريار چقدر شما را مي شناسند :
من در هر سه شهرستان در اين 20 سال گذشته افتخار خادمي داشته ام مشاور عمراني و اجرائي فرمانداري شهرستان شهريار، شهردار شهر ملارد و رئيس شوراي شهرستان شهريار( از زماني که هر سه شهرستان يکي بود) و رئيس شوراي اسلامي استان تهران بوده ام قطعاً خدمات ناچيز من در ذهن و انديشه مردم شريف اين شهرستان ها مي باشد.
5- اگر پيام يا توصيه اي داريد بفرمائيد:
از شما و همکارانتان بخاطر وقتي که گذاشته ايد متشکر و انتظار دارم مردم با بررسي عملکرد ها و توکل به خدا امور را به اهلش بسپارند و دعاي خير و محبتشان را از خادمين خود دريغ نکنند .

و من اله توفيق